Bioflawonoidy - uszczelniają naczynia krwionośne, działają antyoksydacyjnie

Bolą cię nogi po całym dniu? Masz żylaki? Pękają naczynka? Bioflawonoidy cytrusowe zawarte w preparacie Ce – Vitaflawon wzmacniają i uelastyczniają naczynia krwionośne. Pomagają w leczeniu żylaków. To tabletki do ssania o rześkim, cytrusowym smaku.

Bioflawonoidy to naturalnie występujące w roślinach substancje fitochemiczne. Roślinom i ich owocom nadają kolor. Chronią komórki roślinne przed chorobami oraz szkodliwym działaniem słońca, grzybów i insektów. Przeniesione do organizmu człowieka mogą pełnić podobną rolę jak witaminy.

Flawony występują między innymi w owocach cytrusowych i to z nich trafiły do preparatu

Bioflawonoidy odgrywają istotną rolę w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób, przede wszystkim polecane są pomocniczo przy leczeniu żylaków. Mają właściwości antyoksydacyjne, rozkurczają mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, podnoszą kondycję naczyń włosowatych, uszczelniają i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i ich przepuszczalność. Wspomagają także terapię miażdżycy i chorób serca.

Bioflawonoidy wspomagają odporność organizmu. Opóźniają procesy starzenia się skóry.

Ograniczają także zakrzepy krwi przyczyniające się do udarów mózgu. Stwierdzono, że wiele bioflawonoidów dzięki działaniu niszczącemu wolne rodniki zapobiega nowotworom. Pomagają chronić organizm przed zatruciem wywołanym paleniem papierosów. Chronią oczy przed schorzeniami powodującymi utratę wzroku - zaćma, degeneracja siatkówki.

Wspomagają wątrobę w usuwaniu związków toksycznych z organizmu.

Niedobór bioflawonoidów w organizmie przejawia się najczęściej skłonnością do pękania naczynek włosowatych powodujących m.in. podskórne mikrowylewy, siniaki, krwawienia z dziąseł, rozszerzone naczynka na twarzy, nogach. W tych przypadkach stosuje się najczęściej Ce – Vitaflawon firmy Elanda.

Zastosowanie w leczeniuNajnowsze

Amol - lek na niestrawność, zatoki i katar
Teriak (driakiew). Dawniej lek na wszystko.
Propolis - naturalny antybiotyk
zastosowanie: rany, grzybica