Zioła andyjskie i amazońskie

Marzeniem każdego człowieka jest, żeby wynaleziono jedno skuteczne lekarstwo na wszystkie choroby świata. Niestety, ale na razie jest to niemożliwe. Wydaje się, że jedyną drogą, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, są działania profilaktyczne. Ziołolecznictwo może w tych działaniach odegrać jedną z istotnych ról.

Badania nad "cudownymi" właściwościami roślin ciągle trwają. Między innymi niektóre zioła andyjskie i amazońskie badają liczne światowe instytuty naukowe.

Jednym z autorytetów w zakresie fitoterapii roślin południowoamerykańskich był misjonarz polski, Edmund Szeliga - naukowiec: lekarz i biolog. W peruwiańskiej dżungli spędził prawie 70 lat na obserwacji obyczajów tubylców i badaniu ziół, za pomocą których leczyli się od pokoleń. W tym czasie przebadał i opisał działanie ok. 6 tys. roślin. Szczególnym zainteresowaniem obdarzył vilcacorę, pnącze zwane też kocim pazurem. To właśnie, między innymi, ojciec Szeliga rozsławił właściwości roślin peruwiańskich do tego stopnia, że badaniami zajęły się światowe instytuty naukowe, w tym również polskie. Badania potwierdziły lecznicze właściwości tych roślin. Ojciec Szeliga o amazońskiej dżungli mówił, że jest to największa apteka świata. W dżungli znajduje się od 80 tys. do 100 tys. roślin, z czego zbadano dopiero niewielki odsetek.

Warto więc, zapoznać się z właściwościami chociaż niektórych z tych roślin i sięgnąć po naturalne lekarstwa, w które obdarzyła nas przyroda. W niektórych schorzeniach mogą zdziałać cuda. Skuteczne są przede wszystkim we wszelkich kuracjach oczyszczających organizm z toksyn, szczególnie u chorych, których poddano naświetlaniom i chemioterapii. Znanych jest też mnóstwo przypadków wyleczeń, nawet z chorób nowotworowych. Oczywiście, zioła należy zażywać w porozumieniu z lekarzem, który powinien dostosować kurację farmakologiczną do odpowiednich ziół.

Zioła andyjskie i amazońskie:

  • jagody acai
  • achiote
  • vilcacora
  • graviola
  • sangre de drago
  • zarzaparilla
  • guarana